Fenomenalna Srbija u meču sa veoma nezgodnom ekipom Italije uspela je da u furioznoj završnici izbori prvo mesto na tabeli i plasira se u dalje takmičenje rezultatom 77:92

Plavi su u odlučujući meč, kada je o prvoj poziciji u grupi reč, ušli kako se i očekivalo. Rezultat nakon prve četvrtine bio je 23:28 za Plave, slično je bilo i u drugom periodu meča, rezultat – 19:22. Srbija je rutinski dobila prvo poluvreme rezultatom 42:50. Najefikasniji je bio Nikola Jokić sa 12 poena, šest skokova i dve asistencije, uz odličan procenat šuta sa distance. Sa druge strane, najefikasniji u ekipi Italije bio je Marko Belineli koji je postigao 11 poena, uz dva skoka i dve trojke.

U trećem periodu meča počeli su prvi problemi za Plave, proradilo je jedno od glavnih oružja Italijana, na koje su svi pre utakmice upozoravali, a to je odličan šut. Odlični Danilo Galinari postigao je dve trojke za Italiju na početku treće četvrtine i približio svoj tim na samo dva poena razlike za Srbiju – 53:55.  Sa druge strane, Plavi su podbacili kada je o preciznosti reč i omogućili Italijanima da se opasno približe i da utakmicu uvedu u neizvestan završetak.

Italijani igraju vrlo čvrsto, na ivici faula i to uz dobru efikasnost donosi rezultat. Ipak, pred kraj treće četvrtine Srbija pojačava tempo, Raduljica i Bogdanović su bili precizni sa linije slobodnih bacanja i Srbija se vraća na deset poena prednosti na minut pred kraj trećeg dela meča. Odbranu Italijana „probija“ i Micić pa Srbija završava treći segment igre rezultatom 57:70.

Poslednju četvrtinu Plavi otvaraju na najbolji mogući način – trojkom Bogdana Bogdanovića, a na samom startu troju postiže i Belineli, kasnije još jednu, što je nagoveštaj prave bitke koja sledi do kraja meča. Trojku postiže i Haket, pa je već sada očigledna strategija Italijana da trojkama pokušaju da se domognu pobede i nadoknade prednost Plavih.

Ipak, pred sam kraj meča Plavi ulaze „razgoropađeni“, Bogdanović je u svom najboljem izdanju, nervoza u redovima Italijana počinje da „kulja“, a tu je i činjenica da Italijani kao najveći problem protiv Srbije imaju u „kratkoj klupi“, odnosno manjku vrhunskih igrača koji mogu da sa klupe donesu prevagu i izbore rezultat. Rezultata na kraju je 77:92 za Srbiju i Srbija kao prva u grupi nastavlja u narednu fazu Mundobasketa.

Najefikasniji u dresu Srbije bio je fenomenalni Bogdan Bogdanović sa čak 31 postignutim košem, Nikola Jokić postigao je 15, Raduljica 12, Jović 11.

U redovima Italijana najefikasniji bio je Galinari sa 26 koševa, Belineli je postigao 15, Heket 13.