Reprezentacija Srbije je nastavila sa deljenjem lekcija iz moderne košarke. Inače veoma dobra ekipa Portorika, položila je oružje već na početku meča i nije bila ravnopravan takmac Plavima. Rezultat na kraju fenomenalnih 90:47 za Plave.

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Nemanja Bjelica sa 18 koševa, Boban Marjanović je postigao 16 koševa, Nikola Jokić 14, Stefan Birčević 12, Marko Gudurić 10. Kako se i očekivalo, u reprezentaciji Portorika najefikasniji je bio Huertas sa 11 poena.

Rutinski početak meča

Srbija je u dobrom tempu ušla u utakmicu, meč koji našu reprezentaciju dovodi na svega jedan korak od četvrtinala. Naši košarkaši igrali su dobro u prvoj četvrtini, bez mnogo trzavica i problema održavali su dvocifrenu razliku. U drugoj četvrtini proradili su šutevi za tri poena, Bjelica je u prvom poluvremenu postigao tri trojke, odlični Boban Marjanović  je postigao deset poena već u prvoj četvrtini, Bjelica devet poena, Jokić osam ali sa šest skokova.

Sve u svemu odlična igra u prvom poluvremenu, lagano je posle prvih dvadeset minuta postignuto respektabilno vođstvo reprezentacije Srbije 49:26. U dresu Portorika najefikasniji u prvom delu meča bio je Pineiro sa šest postignuih poena.

Dve pobede i jedan poraz

Do ove utakmice Srbija je na svetskim prvenstvima igrala tri puta, uz dve pobede i jednog bolnog poraza. U kvalifikacijama za Olimpijske igre u Riju 2016. godine, u Beogradu, tačnije u beogradskoj Areni, Srbija je dva puta bila bolja, ali se još uvek pamti bolan poraz iz Indijanapolisa 2002. godine kada je Portoriko iznenadio Srbiju 85:83. To je bio bolan poraz, ali i upozorenje sa pulene Saleta Đorđevića da ne sme doći do opuštanja uprkos velikoj razlici.

U trećem segmentu igre dominacija Srbije se nastavlja. Već na tri minuta pred kraj treće četvrtine Srbija vodi sa 30 poena razlike – 65:35, i čini se da ekipa Srbije igra sa „pola snage“, kao da se puleni Saleta Đorđevića čuvaju za veliki meč sa „Crvenom furijom“ – fenomenalnom ekipom Španije. Ipak, želja za pobedom je evidentna i nema opuštanja, što posebno raduje. Ni na 30 razlike odbrana Srbije je nesalomiva.

Treća četvrtina završava se rezultatom 71:39 za Srbiju, čak 32 poena razlike za Plave. Poslednji segment meča Plavi su rutinski odradili pa je rezultat na kraju bio fenomenalnih 90:47 za Srbiju.

Problem – satnice. Treniralo se i u hotelu

Reprezentacija Srbije je do grada Vuhana, u kome se igra nova faza Mundobasketa, tačnije utakmice Grupe I, putovala je hiljadu kilometara. Osim putovanja, problem srpskih košarkašima predstavljala je i promena termina treninga. Kako je kazao trener Đorđević, novinarima pred meč sa Portorikom, umesto prvog treninga u sali, igrači su odradili trener u hotelu.

-Mi imamo običaj da trening odradimo u hotelu kada igramo utamicu jednu za drugom. Novi je grad, ali je sve isto i našim igračima neće trebati mnogo da se adaptiraju na nove uslove. Protivnik je jako interesantan, utakmicu sa Iranom su odigrali „za infarkt“, uz neverovatan preokret i pobedu u zadnjim sekundama meča. Ekipa ima karakter, strast, spremni su fizički izuzetno, podmladili su ekipu, imaju dva izuzetno brza i talentovana pleja Brauna i Rodrigeza, od njih sve počinje, jako su brzi i dobri sa loptom. Huertas se iskristalisao kao najbolji igrač-kazao je Đorđević novinarima.

Meč Srbije i Španije, koga već sada mnogi opisuju „finalom pre finala“ pratite UŽIVO na Plavi.rs putem LIVE STREM-a.